5 pomysłów na kreatywne opakowania prezentów świątecznych

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > 5 pomysłów na kreatywne opakowania prezentów świątecznych
5 Pomysłów Na Kreatywne Opakowania Prezentów Świątecznych zdjęcie nr 1

5 pomysłów na kreatywne opakowania prezentów świątecznych

Zastanawiasz się jak zaskoczyć swoich bliskich w te święta? Pomyśl o oryginalnych opakowaniach na prezenty świąteczne. Nie od dziś wiadomo przecież, że najważniejsze wcale nie jest to, co wewnątrz upominku, lecz gest i zaangażowanie osoby wręczającej prezent. Pokaż swoim najbliższym jak wiele dla Ciebie znaczą, prezentując im niepowtarzalne, ciekawie zapakowane upominki świąteczne!

Pudełko w pudełku

Zastanawiasz się jak zapakować prezent, aby wzbudził zainteresowanie osoby, którą obdarowujesz? Wykorzystaj stary, dobry patent “pudełko w pudełku”. Choć przygotowanie tego typu opakowania zajmuje nieco czasu, zaskoczenie i zniecierpliwienie widoczne na twarzy osoby rozpakowującej upominek są tego warte. Jak przygotować tego typu opakowanie na prezent? Wystarczy wyposażyć się w zestaw pudełek w różnych rozmiarach i okleić je dokładnie papierami prezentowymi w różnych kolorach. Efekt murowany!

Drewniane opakowanie na prezenty świąteczne

Jeśli chcesz wyróżnić bliską Ci osobę i sprezentować jej upominek, dzięki któremu poczuje się wyjątkowo, pomyśl o zapakowaniu go w eleganckie, drewniane pudełko. Ten rodzaj opakowania prezentowego nie tylko wygląda elegancko i wytwornie, lecz również może zostać wykorzystany w praktyczny sposób przez osobę otrzymującą prezent. Nic wszak nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je do przechowywania przedmiotów osobistych lub biżuterii.

Opakowania na prezenty w duchu eko

W ostatnich latach ogromną popularnością cieszą się opakowania na prezenty w stylu ekologicznym. W dobie rosnącej świadomości społeczeństwa nietrudno się dziwić, że tak wiele osób chce ograniczyć produkcję odpadów i szuka rozwiązań, które mogą zostać poddane recyklingowi lub skompostowane. Jeśli i Ty zaliczasz się do tego grona, zainwestuj w papier kraftowy i sznurek jutowy oraz wybierz się do lasu w poszukiwaniu gałązek świerku lub jemioły. Wyposażony w te akcesoria bez wątpienia pięknie zapakujesz każdy upominek świąteczny.

Torebka – renifer

Interesującym pomysłem na to, jak zapakować prezenty na święta jest przygotowanie torebek-reniferów. Jak to zrobić? Otóż wystarczy wyposażyć się w torebki z papieru kraftowego w kolorze brązowym, czarny marker, pisak w złotym kolorze, klej i czerwony pompon lub odrobinę czerwonej bibuły. Następnie na torebce należy narysować złote rogi renifera, przykleić mu okrągły, czerwony nosek i flamastrem narysować oczy. To nic trudnego, prawda?

Opakowanie dla profesjonalistów

Jeśli nie czujesz się dobrze, wykonując prace plastyczne, możesz również powierzyć wykonanie opakowań na prezenty świąteczne profesjonalistom i zainwestować w opakowania kartonowe na zamówienie. Ogromnym atutem tego rozwiązania i czynnikiem podkreślającym jego przewagę nad gotowymi produktami dostępnymi w sklepach jest możliwość ich personalizacji. Kontaktując się z producentem opakowań kartonowych, możesz przedstawić mu swoje oczekiwania, podać co chciałbyś zobaczyć na pudełkach i dopasować wygląd każdego do własnych oczekiwań. Twoi bliscy bez wątpienia docenią trud jaki włożysz w zaprojektowanie pudełek kartonowych i będą Ci za nie wdzięczni.