Co to jest display kartonowy i do czego służy?

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > Co to jest display kartonowy i do czego służy?
Co To Jest Display Kartonowy I Do Czego Służy? zdjęcie nr 1

Co to jest display kartonowy i do czego służy?

Marketing to potężna branża, która nieustannie dostarcza nam, coraz to nowsze możliwości i sposoby promowania produktów i usług zarówno na rynku lokalnym, jak i poza nim. I choć nowoczesnych sposobów na promowanie produktów jest wiele np. reklamy w internecie, telewizji, czy na portalach społecznościowych, to od dawien dawna prym w tymże działaniu wiodą tzw. displaye kartonowe. Czym są i do czego służą? Odpowiadamy!

Co to jest display kartonowy?

Displaye kartonowe to jedne z najchętniej wybieranych produktów z kategorii POSM (Point of Sales Materials), czyli materiałów reklamowych wspierających sprzedaż danych produktów.

W każdym bądź razie displaye z kartonu to nic innego jak ekspozytory reklamowe, wykonane z trwałej i wytrzymałej tektury. Ich zadaniem jest odpowiednie wyeksponowanie i zaprezentowanie towarów w danym sklepie, czy na targach branżowych. Zamawiając display kartonowy, otrzymujemy solidnie wykonany produkt o prostej lub nieco bardziej skomplikowanej konstrukcji, który jest w stanie utrzymać naprawdę spory ciężar. Dzięki temu sprawdza się on zarówno przy produktach delikatnych i lekkich, jak i tych o większej masie. Co ciekawe displaye dają również nieograniczone możliwości w zakresie druku.

W jakich branżach stosuje się displaye kartonowe?

>Kartonowe displaye, czyli ekspozytory reklamowe można stosować w niemal każdej branży — od spożywczej i produktów chemicznych, po branże przemysłowe. Za pomocą ekspozytorów można również w ciekawy sposób wyeksponować zabawki dla dzieci, kosmetyki, czy sprzęt elektroniczny. Można je z powodzeniem spotkać w sklepach spożywczych, drogeriach, aptekach, czy marketach budowlanych. Co ciekawe na reklamowe ekspozytory wykonane z kartonu możemy się również natknąć w kinie. W ten sposób można promować ulotki z repertuarem, nowości filmowe, czy limitowane produkty sprzedawane w związku z daną premierą filmu.

Jakie zalety mają displaye kartonowe?

Z możliwości, jakie oferują kartonowe ekspozytory reklamowe, coraz chętniej korzystają zarówno przedsiębiorcy indywidualni, jak i duże sieci handlowe, a nawet instytucje użyteczności publicznej. Dlaczego są tak popularne? Co przemawia za ich wyborem?

  • Aspekty ekonomiczne — koszty produkcji displayów kartonowych są na tyle niskie, że każdy przedsiębiorca może sobie z powodzeniem na nie pozwolić. Jest to tani, lecz skuteczny sposób promocji produktów.
  • Wytrzymałość oraz trwałość — displaye tekturowe wykonywane są najczęściej z tektury o dość wysokiej gramaturze, dzięki czemu gwarantują nie tylko trwałość i wytrzymałość, ale także dporność na uszkodzenia mechaniczne. Oczywiście, żeby było jasne, tektura nie jest wieczna i pewne czynniki mogą wpłynąć zarówno na jej strukturę, a tym samym konstrukcję jak i ogólny wygląd displayów.
  • Wygoda użytkowania — tekturowe displaye są łatwe w użytkowaniu, ale także w transporcie. Zamawiając taki ekspozytor reklamowy u producenta opakowań kartonowych na zamówienie, czyli Karton dla Ciebie, otrzymujesz produkt gotowy do złożenia.
  • Nieograniczone możliwości personalizacji — każdy display kartonowy może zostać spersonalizowany pod konkretne wytyczne klienta. Można zadrukować go konkretnym kolorem, nanieść na jego powierzchnię grafikę, logo sklepu, czy ważny przekaz informacyjny.