Zasady przygtowywania projektów do realizacji


Jeżeli zależy Państwu na usługach profesjonalistów z zakresu frezowania to meldujemy się do wykonania zadania. Oferujemy wysokiej jakości frezowanie CNC, niezależnie od wybranego materiału. Świadczymy swoje profesjonalne doradztwo w zakresie usługi frezowania polegające się do doboru materiału i optymalnych metod cięcia. Nasz cel jest prosty - maksymalne zadowolenie klienta.

Frezowanie katalogujemy do sektora pt. “obróbka skrawaniem”. Usługa ta wykonywana jest pomocą specjalistycznych maszyn sterowanych numerycznie, które nazywamy frezarkami.

Procesowi frezowania poddać możemy części z drewna, materiałów drewnopodobnych, stali, stali nierdzewnej, aluminium, miedzi i innych metali. Warto podkreślić, że usługa frezowania to metoda ubytkowa, ponieważ materiał poddany frezowaniu zużywa się . Frezowanie z wykorzystaniem specjalistycznych maszyn pozwala uzyskać niemalże dowolny kształt, skomplikowane kształty i ciekawe formy, dlatego jest to usługa produkcyjno-wykonawcza, często zlecana przez grafików i designerów.

Frezowanie możemy podzielić ze względu na klimatyczność czyli ruch narzędzia i przedmiotu frezowanego na:
a) przeciwbieżne - wtedy kiedy kierunek pracy narzędzia jest przeciwny do ruchu przedmiotu obrabianego;
b) współbieżne - kiedy kierunek poruszania się ostrza jest taki sam jak przedmiotu obrabianego;

Drugi podział frezowania dotyczy konstrukcji:
a) swobodne - kiedy powstaje tylko jedna powierzchnia
b) niepełne - kiedy powstają dwie powierzchnie obrobione
c) pełne - kiedy powstają trzy powierzchnie

Analogicznie do pkt a, b c używa się alternatywnie pojęć frezowania jednostronnego, dwustronnego i trzystronnego.

Frezowanie CNC to branża, która jest obecna w wielu dziedzinach życia. Wśród jej szerokiego spektrum zastosowania możemy wymienić m.in:

  • - frezowanie dla branży meblowej
  • - frezowanie materiałów nieżelaznych
  • - frezowanie elementów wykorzystywanych w szkutnictwie
  • - frezowanie dla branży dekoracji wnętrz (cięcie CNC sklejki)
  • - frezowanie dla branży reklamowej ( litery przestrzenne, ornamenty i szyldy)

Posiadamy doświadczoną i świetnie wyszkoloną kadrę pracowniczą dlatego jesteśmy w stanie zaoferować naszym klientom usługi na możliwie najwyższym poziomie. Usługi z zakresu frezowania wykonujemy za pomocą nowoczesnych frezarek. Oferujemy Państwu kompleksową obsługę i pełny outsourcing od momentu projektowania 3D CAD/CAM, poprzez dobór odpowiedniej technologii frezowania i zakup materiałów. Współpracując z nami mają Państwo także gwarancję terminowości wykonania usługi. Warto wspomnieć, że posiadamy własny dział obróbki i kontroli, dzięki czemu masz pewność, że zawsze otrzymujesz produkt na najwyższym poziomie.