Gdzie przydają się opakowania kartonowe na zamówienie?

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > Gdzie przydają się opakowania kartonowe na zamówienie?
Opakowania Kartonowe Na Zamówienie - Czy Warto I Gdzie Się Przydają? zdjęcie nr 1

Gdzie przydają się opakowania kartonowe na zamówienie?

Opakowania kartonowe na zamówienie cechują się starannym dopasowaniem do produktu oraz oryginalną grafiką. Ich przydatność jest nieoceniona, a zastosowanie znajdują w wielu branżach. W tym artykule opowiemy o najpopularniejszych i najciekawszych branżach oraz sytuacjach, w których spersonalizowane opakowania kartonowe są nie do zastąpienia.

Sprzedaż wysyłkowa

Sprzedaż wysyłkowa to najbardziej popularniejsza branża wykorzystująca spersonalizowane opakowania kartonowe. Nadruk na opakowaniu jest tanim i skutecznym sposobem na reklamę. Do tego zamawiając takie opakowanie kartonowe mamy pewność, że będą rozmiarem dostosowane do naszych potrzeb. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy. Nie musimy martwić się o wypełniacze, wystarczy wybrać takie opakowanie, by produkt trzymał się w nim stabilnie, co również zmniejsza czas potrzebny na pakowanie. Szczególnie przydatne są w przypadku wysyłki książek, odpowiednio wyciętej zapobiegają przed zaginaniem rogów i otarciami okładki.

Produkty delikatne w sklepach stacjonarnych

Opakowania tekturowe na zamówienie przydają się również w sprzedaży stacjonarnej do zabezpieczania produktów dla klientów. Najlepszym przykładem są kubki, podczas transportu których stosunkowo często dochodzi do pęknięcia u nasady ucha. W tym celu stosuje się specjalne szablony, dostosowane do pojemności kubka, jego kształtu i wielkości ucha. Podobnie ma się rzecz z talerzami i innymi kruchymi produktami. Nawet duże sieciówki decydują się na sprzedaż talerzy w specjalnie dostosowanych opakowaniach kartonowych.

Opakowania na zamówienie w gastronomii

Choć karton i tektura nie nadają się do transportowania większości posiłków, to trudno sobie wyobrazić inny sposób dowozu pizzy niż właśnie w specjalnym kartonie. Jest to karton fasonowy, który po pierwsze musi posiadać odpowiednie wymiary. Boki nieco większe niż średnica przewożonej pizzy oraz stosunkowo mała wysokość. Wysokość tego pudełka kartonowego jest uwarunkowana możliwościami przewozowymi oraz zapobieganiem zbyt szybkiemu stygnięciu potrawy. Niewiele osób zwraca na to uwagę, ale w takich pudełkach umieszczone są zrobione otwory wentylujące, które odprowadzają nadmiar wilgoci. Zapobiega to przemoczeniu ciasta przez skraplającą w wyniku ochładzania parę wodną.

Opakowania kartonowe w gastronomii to również dobry pomysł na personalizację zamówień, tworzenie promocji związanej z zachowaniem wyciętego fragmentu kartonu lub najzwyczajniej w świecie rozpowszechniania restauracji poprzez umieszczenia jej logo na pudełku.

Opakowania kartonowe dla firm

Kartony mogą również odegrać ważną rolę w prowadzeniu firmy. Można w nich przechowywać dokumenty oraz wszelkie inne akcesoria niezbędne w biznesie. Jest to szczególnie przydatne w pomieszczeniach typu open office. Można wyposażyć każdego pracownika w karton firmowy do przechowywania swoich przedmiotów, które w przeciwnym razie leżałyby na biurku. Tym rozwiązaniem nie tylko wizualnie zmniejszymy liczbę przedmiotów w biurze, ale również ułatwia zachowanie czystości. Kartony znacznie łatwiej odkurzyć niż pojedyncze nieforemne rzeczy. Dodatkowo wnętrze naszej firmy zyska profesjonalny wygląd poprzez ujednolicenie stanowisk pracy. Warto również mieć kilka zapasowych firmowych opakowań kartonowych, na wypadek konieczności zrobienia wyprawki na wydarzenia lub wysyłki rzeczy do partnera biznesowego.

Czy warto inwestować w opakowania kartonowe na zamówienie?

Takie opakowania wbrew pozorom nie są znacznie droższe niż zwykłe opakowania. Również można zamówić je w ilości hurtowej co dodatkowo obniża koszty. Ta różnica w cenie jest zdecydowanie warta wyżej wymienionych zalet. Kupno takich kartonów to przedsięwzięcie na zasadzie “Low risk, high reward”, czyli nie ryzykujemy wiele, a zyskać możemy bardzo dużo. Następnym razem, gdy pojawi się dylemat dotyczący pakowania lub przechowywania rzeczy, nie wahaj się zbyt długo.