Jak dobierać opakowania na alkohole?

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > Jak dobierać opakowania na alkohole?
Jak Dobierać Opakowania Na Alkohole? zdjęcie nr 1

Jak dobierać opakowania na alkohole?

Alkohole coraz chętniej pakujemy w opakowania kartonowe. Mogą być to standardowe opakowania na wino, czy whisky, ale oraz różnego rodzaju ozdobne pudełka na ekskluzywne trunki. Czym się kierować w doborze odpowiedniego opakowania na alkohol?

Alkohol na prezent – jak go zapakować?

Piękne opakowanie alkoholu podkreśli wytworność i unikalność trunku. Takie opakowania sprzedawane są w rozmaitych kolorach oraz wzorach i różnych rozmiarach.Opakowania kartonowe stały się już nieodłącznym elementem wielu produktów, a ich wytwórcy często kierują swoje pudełka, do określonych grup produktów. Jednym z takich wyspecjalizowanych opakowań są kartony na alkohole.

Alkohol w naszej kulturze zawsze uważany był na doskonały prezent. Staje się bardziej efektowny, gdy jest odpowiednio, zapakowany. Dobry trunek umieszczony w ekskluzywnym pudełku z pewnością zostanie dobrze przyjętym podarunkiem.

Najpopularniejsze opakowania na alkohol to kartony na wino oraz opakowania na whisky. Coraz częściej oferowane są również przez producentów wyrobów kartonowych opakowania tekturowe na wódkę.

Opakowania tekturowe na alkohol mogą być wyposażone w sznurki albo posiadać specjalne, uchwyty. Niektóre z nich nie mają jednak tych dodatków. Dostępne są także podwójne pudełka kartonowe na alkohol albo opakowania z ozdobnym okienkiem. Duża popularnością cieszą się również opakowania kartonowe na zamówienie.

Jak dobrać opakowanie na alkohol?

Dobierając opakowanie na alkohol, należy wziąć pod uwagę okoliczności wręczenia go jako prezentu. Na ślub rocznicę ślubu czy pożegnanie pracownika warto wykonać opakowanie kartonowe na zamówienie, co pozwoli je spersonalizować, sprawiając, że stanie się miłą pamiątką.

Opakowanie na alkohol powinno być zarówno estetyczne, jak i co najważniejsze – wytrzymałe oraz kolorystycznie dostosowane do butelki. Opakowania stosowane przez producentów trunków są zazwyczaj produkowane w kolorach białym i brązowym oraz niebieskim i czerwonym.

Warto też zwrócić uwagę na ekologiczność opakowania. Obecnie dostępnych jest wiele pudełek na alkohol , które powstają w procesie recyklingu.

Wzór i design opakowania powinien pasować do osoby obdarowywanej, dlatego opakowania alkoholu na zamówienie cieszą się dużym zainteresowaniem. Inne będzie bowiem opakowanie na ślub, które warto ozdobić gadżetami związanymi z młodą parą a inne dla kontrahenta, czy klienta firmy. W tym drugim wypadku warto sprawić, by ofiarowany alkohol stał się gadżetem reklamowym, i umieścić na nim elementy charakterystyczne dla marki, zastosować jej kolorystykę albo zamieścić logo.

Jakie są rodzaje kartonów na alkohol?

W ofertach producentów możemy znaleźć różne typy kartonów na alkohol. Pod względem zastosowanego materiału mogą być one wykonane z tektury litej bądź falistej. Opakowania wykonane z tektury litej mają gładką strukturę i dają możliwość umieszczenia na nich nadruku. Pod względem objętości spotykamy natomiast:

  • Kartony pojedyncze przeznaczone na jedną butelkę trunku,
  • Pudełka karbowane przeznaczone na dwa wina ofiarowane w jednej paczce,
  • Pudełko karbowane przeznaczone na trzy butelki trunku,Karton przeznaczony na sześć butelek trunku,
  • Karton klapowy przeznaczony na 12 butelek różnego rodzaju trunków,
  • Karton klapowy na 16 butelek różnego rodzaju trunków.

Spotkać możemy również opakowania specjalne, wśród których wyróżniamy:

  • Pudełko ozdobne na wino,
  • Pudełko na szampana,
  • Karton na wino z motywami świątecznymi, regionalnymi, okazjonalnymi,
  • Pudełka karbowane z wykonanym w nich otworem.

Zalety opakowań na alkohol

Pudełko przeznaczone do pakowania alkoholu chroni butelkę przed potłuczeniem. Materiał, z którego jest on wykonany, tektura lub karton, to opakowania ekologiczne przyjazne dla środowiska naturalnego. Dzięki jego szczelności nie widać, jakie alkohole znajdują się w środku. I co najważniejsze łatwo jest ukryć, że jego zawartość to napój wysokoprocentowy.

Ponadto kartony na alkohol nie obciążają kieszeni, ponieważ są bardzo atrakcyjne cenowo.

Z kolei największą zaletą kartonów wykrojnikowych jest ich charakterystyczny kształt.Aby je złożyć, nie jest potrzebna żadna dodatkowa taśma klejąca, ani klej do papieru. Często mają one wycięte z przodu otwory pozwalające na odpowiednie zaprezentowanie znajdującego się w środku alkoholu. Posiadają też często specjalny uchwyt, ułatwiający jego przenoszenie. Opakowania te najczęściej są dostępne w białym albo w brązowym kolorze.

Kartony na wino zazwyczaj skonstruowane są, aby butelka z trunkiem była odpowiednio wyeksponowana. W przypadku przesyłania alkoholu należy pamiętać, że opakowania, trzeba dodatkowo zabezpieczyć, np. wypełniaczami do paczek.