Jak wybrać odpowiedni rozmiar i styl opakowania?

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > Jak wybrać odpowiedni rozmiar i styl opakowania?
Jak Wybrać Odpowiedni Rozmiar I Styl Opakowania? zdjęcie nr 1

Jak wybrać odpowiedni rozmiar i styl opakowania?

Zakup prezentu dla najbliższych osób to niejednokrotnie trudna decyzja często związana z kilkutygodniowymi poszukiwaniami. Należy jednak pamiętać, że oprócz samego upominku, bardzo istotną rolę odgrywa jego odpowiednie zapakowanie. Zarówno piękne opakowania kartonowe na zamówienie, jak i papierowe torebki mogą cieszyć obdarowanego, ale też pozwolą zaznaczyć, jak ważna jest dla ofiarodawcy jego osoba. Choć wiele osób uważa, że opakowanie na prezent nie dużo mniej ważne, od tego, co się w nim znajduje, podarowanie gustownej rzeczy w byle jakim opakowaniu może zostać źle odebrane. Jak więc dobrać opakowanie do prezentu, aby był on jak najbardziej elegancki?

Znaczenie opakowanie na prezent

Dla niektórych osób opakowanie na prezent odgrywa dużą rolę, inni uważają, że jest ono mniej ważne od samej zawartości. Oczywiście to nią cieszyć ma się przede wszystkim osoba obdarowana, niemniej jednak ładne opakowanie dodaje prezentowi wartości, sznytu i wyjątkowości. Opakowanie chroni przede wszystkim sam prezent przed uszkodzeniem i zabezpiecza go przed niespodziewanymi zdarzeniami jak upadek, zachlapanie czy zabrudzenie. Ponadto dzięki ciekawemu opakowaniu prezent przyciąga od razu wzrok i zapowiada niespodziankę, tym większą, im trudniejsze będzie jego odpakowanie.

Jakie pudełko na prezent wybrać?

Aby odpowiednio dobrać opakowanie do prezentu, należy zwrócić uwagę na szereg elementów, Bardzo ważne jest, aby opakowanie było jak najlepszej jakości, dobrze spełniało swoją funkcję, chroniło zawartość i zapewniało jej bezpieczeństwo. Ważny jest także udźwig pudełka czy torebki na upominki. Większe i cięższe prezenty wymagają bardziej wytrzymałych opakowań. Należy je również dobrać odpowiednio do okazji. Inne opakowanie użyjemy, by zapakować prezent ślubny a inne na urodziny, imieniny czy pod choinkę. Dlatego warto korzystać z opakowań prezentowe na zamówienie.

Dzieci lubią dostawać prezenty w opakowaniach radosnych i kolorowych. Dla dorosłych natomiast wybieramy zazwyczaj bardziej klasyczne i eleganckie opakowania. Trzeba więc zwrócić uwagę na kolorystykę i wzory, które pojawiają się na pudełkach. Jeżeli nie są to opakowania prezentów na Boże Narodzenie, warto postawić na rozwiązania neutralne, aby opakowanie dało się wykorzystywać wielokrotnie, co ma duże znaczenie dla oszczędności papieru i ochrony środowiska.

Czy rozmiar opakowania ma znaczenie dla prezentu i czy można mały prezent zapakować w wielkie pudełko? Oczywiście możemy korzystać z dużych pudełek przy mniejszej zawartości, Należy jednak pamiętać, że mały upominek w dużym pudle będzie „latać” i może przez to zostać uszkodzony. Jeśli chcemy wzmocnić efekt niespodzianki, można oczywiście małą rzecz umieścić w dużym pudle, ale pustą przestrzeń należy wypełnić eleganckimi wiórkami, folią bąbelkową albo foliowymi poduszeczkami z powietrzem. Można też zastosować kilka pudełek różniących się rozmiarem tylko nieznacznie i powkładać mniejsze w większe tak, aby odpakowywanie prezentu trwało, jak najdłużej.

Torebka, czy jednak pudełko?

Kartony są najlepszym rozwiązaniem, jeśli zamierzamy wręczyć prezent składający się z kilku elementów albo taki, który został wykonany z mało trwałych materiałów. Oprócz pudełek na prezenty inną opcją na zapakowanie upominku są torebki papierowe. Sprawdzają się one najlepiej jako opakowanie dla odzieży, książek oraz niewielkich przedmiotów.

Bardziej elegancko prezentują się pudełka, jednak torby często są znacznie lżejsze. Z kolei ogromną zaletą pudełek jest fakt, że są one dostępne w praktycznie każdym rozmiarze. Kosmetyki czy biżuteria pięknie wyglądają zapakowane zarówno w gustowne, dopasowane pudełka, jak i w eleganckie torebki.