Jak zapakować książki do wysyłki?

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > Jak zapakować książki do wysyłki?
Jak Zapakować Książki Do Wysyłki? zdjęcie nr 1

Jak zapakować książki do wysyłki?

Opakowania kartonowe odgrywają bardzo ważną rolę w procesie wysyłkowym. Można w nich z powodzeniem transportować ubrania, kosmetyki, a także książki. W tym wpisie przyjrzymy się bliżej wysyłce tych ostatnich, czyli książek. Podpowiemy, jak dobrze przygotować artykuły papiernicze do wysyłki, czym je zabezpieczyć oraz jakie opakowania na książki wybrać, aby zamówiony przez klienta towar dotarł pod wskazany adres w stanie idealnym.

Kilka sposób na pakowanie książek do wysyłki

Wakacje praktycznie na półmetku, a zatem już za chwilkę w księgarniach internetowych zacznie się wzmożone zainteresowanie podręcznikami szkolnymi, książkami, oraz zeszytami. Wraz z tym trendem rozpocznie się proces wysyłkowy, dlatego już teraz warto wiedzieć, jak prawidłowo zapakować książkę do wysyłki oraz jakie opakowanie wykorzystać do tego celu. Poznaj najpopularniejsze metody pakowania książek!

Koperty papierowe

Koperty papierowe, które świetnie sprawdzają się przy wysyłce listów, niekoniecznie sprawdzą się w przypadku wysyłki książek. Tradycyjna koperta wykonana jest bowiem z papieru o małej gramaturze, a zatem podatnego na różnego rodzaju uszkodzenia, w tym zawilgocenie, zagniecenia, czy rozerwanie. W przypadku, gdyby klient otrzymał przesyłkę uszkodzoną, nie świadczyłoby to dobrze o sprzedawcy, przez co renoma marki z pewnością by spadła.

Koperty z folią bąbelkową

Koperty z folią bąbelkową to zdecydowanie lepsze rozwiązanie pod względem bezpieczeństwa przesyłki w transporcie. Folia chroni produkt przed czynnikami, takimi jak wilgoć, zabrudzenia, a nawet rozdarcia. Nie jest to jednak opcja idealna ze względu na to, że jest to w dalszym ciągu opakowanie nie usztywnione, a zatem podatne na różnego rodzaju zagniecenia. Ponadto koperty z folią bąbelkową, jak sama nazwa wskazuje, zawierają folię — tworzywo nieprzyjazne środowisku naturalnemu.

Kartony na książki

Kartony na książki to jedno z najlepszych rozwiązań, na jakie może zdecydować się każdy przedsiębiorca prowadzący księgarnię online. Dzięki dostępnej na rynku różnorodnej i dopasowanej do indywidualnych potrzeb klientów ofercie, znalezienie idealnego kartonu zarówno pod względem wymiarów, grubości, jak i designu jest niezwykle proste.

W kartony można pakować zarówno pojedyncze egzemplarze książek, jak i po kilka sztuk. Wybierając mocny i solidny karton, najlepiej wykonany z tektury i połączony z odpowiednim wypełniaczem do kartonów , np. wypełniaczem papierowym, lub tzw. chipsami styropianowymi sprawi, że już nigdy nie będziesz musiał martwić się o to, czy przesyłka dotrze do klienta w nienaruszonym stanie.

Rodzaje kartonów wysyłkowych

Książki i artykuły papiernicze, choć można pakować na kilka różnych sposobów, to od lat niezmiennie i najlepiej sprawdza się w tej roli karton wysyłkowy. Do wyboru mamy popularne kartony klapowe oraz kartony fasonowe, w tym pudełka jednoczęściowe składane z mikrofali.

Kartony klapowe

Kartony klapowe to jedne z najpopularniejszych rodzajów kartonów wysyłkowych, które ze względu na uniwersalne zastosowania sprawdzają się przy wysyłce niemal każdego rodzaju towaru, w tym oczywiście książek. Decydując się jednak na to rozwiązanie, należy pamiętać, aby zawsze posiadać na stanie odpowiednio duży zapas taśmy klejącej. Tylko prawidłowo oklejony karton klapowy jest w stanie zapewnić odpowiednie warunki dla artykułów papierniczych w trakcie transportu.

Kartony fasonowe

W przypadku kartonów fasonowych nie ma konieczności zaopatrywania się w taśmy klejące. Tego rodzaju karton można z powodzeniem złożyć bez używania żadnych dodatkowych narzędzi, czy akcesoriów. Jedynym polecanym rozwiązaniem w przypadku wysyłki jest zaklejenie miejsca otwierania się kartonu, np. firmową naklejką z logo. Dzięki temu można osiągnąć dwie korzyści w jednym – odpowiednio zareklamować swój sklep (księgarnię), a także zabezpieczyć karton przed przypadkowym otworzeniem się w trakcie transportu.

Gdzie kupić kartony wysyłkowe?

W dobrej jakości kartony wysyłkowe, w tym modele klapowe oraz fasonowe najlepiej zaopatrzyć się bezpośrednio u producenta. Karton dla Ciebie to sprawdzony i doświadczony producent opakowań kartonowych, których jakość wykonania, materiały, a także design są zawsze na najwyższym poziomie.

Jako firma z ogromnym doświadczeniem jesteśmy w stanie zaproponować naszym klientom możliwie najkorzystniejsze warunki cenowe. Nie wierzysz? Wejdź na stronę kartondlaciebie.pl i przekonaj się sam!