Jak zapakować ręcznie robione świece?

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > Jak zapakować ręcznie robione świece?
Ręcznie Robione Świece To Wspaniały Pomysł Na Prezent Na Wiele Okazji zdjęcie nr 1

Jak zapakować ręcznie robione świece?

Świece zapachowe, choć od dawna goszczą w naszych domach, ostatnio stały się wyjątkowo popularne. Trudno się temu dziwić – ręcznie robione świeczki wydzielają przepiękny zapach, a poza tym są bardzo dekoracyjne, dzięki czemu podkreślają charakter każdego wnętrza. Wysokie zainteresowanie świecami wpłynęło na dwie rzeczy – po pierwsze, ich produkcja stała się wręcz rodzajem sztuki, a po drugie, ich twórcy prześcigają się w przeróżnym podkreślaniu niezwykłości tych wyrobów. Każdy chce wyróżnić się na rynku, to zrozumiałe. Właśnie dlatego podniosła się wrzawa dyskusja na temat tego, jak pakować ręcznie robione świece. Zrobiliśmy mały research i wiemy, jakie opakowanie na świece robi największe wrażenie na obdarowanych. Dlatego, jeśli jesteś producentem świec bądź po prostu często kupujesz świece na prezent – ten artykuł jest dla Ciebie. Zapraszamy!

Jak zapakować świece? Który rodzaj opakowania wybrać?

Świece zapachowe roztaczają przepiękny zapach, a ich estetyka sprawia, że są również wyjątkowym dodatkiem do każdego wnętrza. Ze względu na to, że są to produkty ręcznie robione, ich odbiorcy oczekują zadbania o wszystkie szczegóły. Klienci kochają przecież dopracowane detale. Dlatego opakowania produktowe bądź prezentowe, w które pakujemy świece powinny być tak wyjątkowe, jak sam produkt. Jak więc pakować świece, żeby odbiorca docenił zarówno zawartość pudełka, jak i samo opakowanie? Mamy kilka sprawdzonych pomysłów – podpowiadamy!

Satynowe bądź transparentne woreczki do pakowania świec

Aby przyciągnąć wzrok odbiorcy, opakowanie musi być estetyczne. Stąd pomysł na woreczki ze ściągaczem do pakowania świec. Takie rozwiązanie, zwłaszcza w wersji transparentnej, pozwala na dokładne zaprezentowanie oferowanego produktu. Z kolei wersja satynowa prezentuje się elegancko.

Jednak woreczki mają jedną, podstawową wadę – nie chronią produktu w trakcie transportu. Poza tym na takim woreczku ciężko zmieścić nadruk z logo firmy bądź dedykacją czy życzeniami dla obdarowanego. Jeśli więc poszukujesz jednorazowego rozwiązania wyłącznie na prezent – woreczki na świece powinny zdać egzamin, jeśli jednak jesteś twórcą świec – niekoniecznie.

Opakowania z okienkiem – idealny kompromis

Jeśli zależy nam na zaprezentowaniu produktu już w opakowaniu, idealnym rozwiązaniem jest opakowanie z okienkiem. Transparentne okienko przepięknie eksponuje świece, natomiast kartonik chroni przed uszkodzeniami.

Druk na opakowaniach produktowych pozwala nam na spersonalizowanie takiego pudełka. Możemy na nim nadrukować specjalną dedykację, cytat bądź życzenia, a w przypadku firm – logo. Aby pudełko kartonowe z okienkiem było jeszcze bardziej dekoracyjne, warto wyłożyć je wewnątrz wełną drzewną. Ten ekologiczny wypełniacz przepięknie komponuje się z eleganckimi produktami hand-made, a dodatkowo stanowi kolejne zabezpieczenie.

Opakowania z zamknięciem magnetycznym – styl i prestiż

Opakowania na magnes to klasa premium i numer jeden wśród wszystkich rodzajów opakowań! Pudełko z zamknięciem magnetycznym od razu przywodzi na myśl same pozytywne skojarzenia. Jest wyjątkowo trwałe i niezwykle eleganckie. Przepięknie pasuje do wyjątkowego charakteru ręcznie robionych świec zapachowych.

Wysokiej jakości pudełka magnetyczne zapewniają także pełne bezpieczeństwo podczas transportu. Porządny magnes, w który wyposażone jest zamknięcie, sprawia, że produkty wewnątrz pudełka zawsze pozostają na swoim miejscu, dzięki temu nie musimy obawiać się uszkodzeń.

Do pudełka warto dołączyć odręcznie napisany liścik z życzeniami bądź podziękowaniami za zakup. Można również zdecydować się na nadruk na opakowaniu – wtedy całe pudełko nabiera jeszcze bardziej spersonalizowanego charakteru!

Minimalistyczne pudełka fasonowe to strzał w dziesiątkę

Istotnym elementem jest także dopasowanie opakowania do charakteru produktu, który się w nim znajduje. Dlatego ekologiczne pudełka fasonowe zdobywają coraz większe uznanie wśród producentów świec zapachowych.

Stonowany charakter tego rodzaju pudełek kartonowych idealnie harmonizuje z ekologicznym wydźwiękiem ręcznie robionych, naturalnych świec sojowych. Jeśli zależy nam na utrzymaniu takiego komunikatu, wystarczy, że pudełka kartonowe ozdobimy wyłącznie logo firmy – w przypadku firm produkujących świece, bądź skromnego napisu, np. Dziękuję, że jesteś! Wszystkiego najlepszego! Sto lat! – w przypadku, gdy pakujemy świece na prezent.

Kartony fasonowe możemy dodatkowo ozdobić sznurkiem, a środek pudełka wyłożyć wełną drzewną. Tak przygotowana przesyłka z pewnością przypadnie do gustu każdemu eko-miłośnikowi!