Jak zapakować towar do wysyłki, żeby był bezpieczny?

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > Jak zapakować towar do wysyłki, żeby był bezpieczny?
Jak Zapakować Towar Do Wysyłki, Żeby Był Bezpieczny? zdjęcie nr 1

Jak zapakować towar do wysyłki, żeby był bezpieczny?

Zarówno odbiorcom, jak i sprzedawcom zależy na tym, żeby wysyłany towar dotarł pod wskazany adres kompletny i bez żadnych uszkodzeń. I trudno się temu dziwić – nic tak nie wprawia w złość, jak zniszczona przesyłka. Na szczęście istnieje kilka sposobów, dzięki którym możemy zminimalizować ryzyko uszkodzenia wysyłanych przez nas towarów podczas transportu. Jakie to sposoby? Podpowiadamy – zapraszamy do artykułu.

Jak zabezpieczyć paczkę?

Choć nigdy nie mamy pełnej kontroli nad transportem naszych towarów, na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, które pomogą w lepszym zabezpieczeniu paczki. Jeśli więc wysyłasz swoje produkty do klientów – niezależnie, czy są to ubrania, perfumy, kosmetyki, buty czy skórzane torby, powinieneś przeczytać ten artykuł od deski, do deski.

Jak więc odpowiednio zapakować przesyłkę do wysyłki, by zminimalizować ryzyko uszkodzeń?

Kontroluj ile i jaki towar posiadasz

Po pierwsze, aktualizuj i sprawdzaj na bieżąco swoje stany magazynowe. Wymierz dokładnie wszystkie swoje produkty. Dzięki temu będziesz dokładnie wiedzieć, jakie opakowania kartonowe pasują do poszczególnych produktów, które towary wymagają dodatkowe zabezpieczenia. A co za tym idzie – unikniesz pakowania w pośpiechu i popełniania błędów.

Dobierz odpowiednie pudełko

Po drugie, dobierz odpowiednie pudełka z logo firmy. Opakowanie kartonowe musi pasować rozmiarem do wysyłanego towaru. Jeśli żarówkę włożysz do kartonu o wymiarach 30 cm x 30 cm, a do tego zapomnisz o zabezpieczeniu, to niestety – szansa, że produkt dotrze do klienta w całości jest bliska zeru. Na szczęście niemal każdy producent opakowań oferuje opakowania kartonowe na zamówienie. Ta opcja pozwala na dostosowanie pudełek do asortymentu Twojego sklepu.

Nie zapomnij o wypełniaczach do pudełek

Po trzecie, zadbaj o odpowiednie wypełniacze. To istotny punkt zwłaszcza w przypadku towarów delikatnych – takich jak wspomniane już żarówki, kosmetyki w szklanych słoiczkach, flakony perfum, elektronika, lampy ażurowe itd. W przypadku towarów takich, jak m.in. ubrania, czapki, galanteria skórzana, notesy czy książki wypełnienie jest opcjonalne, jednak w przypadku rezygnacji z dodatkowego zabezpieczenia, zwróć uwagę na pudełko kartonowe, w które pakujesz towar – powinno być rozmiarem jak najbardziej zbliżone do produktu, tak aby unieruchomić towar podczas transportu. Co wykorzystać do wypełniania przesyłek? Standardowe wypełniacze to np. folia bąbelkowa, styropianowe chipsy, wełna drzewna, wiolina bądź papier.

Sprawdź opakowanie przed nadaniem

Po czwarte, pamiętaj o prawidłowym zamknięciu i zaklejeniu przesyłki. Choć ten punkt wydaje się oczywisty to niestety, często w pośpiechu zdarza się nam nie dopilnować tej istotnej kwestii. Mocna taśma pakowa to absolutna podstawa na wyposażeniu każdego magazynu. A jeśli zbyt często zdarzają Ci się wpadki z zaklejeniem kartonu, zdecyduj się na pudełka fasonowe, które posiadają własne zamknięcie, trzymające się nawet bez użycia taśm pakowych.

Mamy nadzieję, że nasze rady zminimalizują odsetek nieodpowiednio zabezpieczonych paczek w Twojej firmie. Jak widzisz, klucz do sukcesu wcale nie jest nazbyt skomplikowany – wystarczy dobra organizacja, precyzja i porządne opakowania kartonowe na zamówienie.