Jakie opakowania na kosmetyki dla branży e-commerce?

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > Jakie opakowania na kosmetyki dla branży e-commerce?
Jakie Opakowania Na Kosmetyki Dla Branży E-Commerce? zdjęcie nr 1

Jakie opakowania na kosmetyki dla branży e-commerce?

Branża e-commerce ma świetnie i nie ma co do tego żadnych wątpliwości. Coraz więcej osób decyduje się na zakupy przez internet, szczególnie jeśli chodzi o produkty beauty. Kosmetyki nierzadko potrafią kosztować od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych w przypadku ekskluzywnych marek perfum, czy rewolucyjnych kremów do twarzy. Dlatego, aby zamówiony przez klienta produkt mógł dotrzeć w stanie nienaruszonym producenci, dystrybutorzy oraz sprzedawcy powinni zadbać o jego odpowiednie opakowanie. Jakie pudełka na kosmetyki sprawdzą się najlepiej?

Opakowania kartonowe na kosmetyki — co wybrać?

Sklepy internetowe specjalizujące się w sprzedaży kosmetyków, dystrybutorzy, ale także producenci stają obecnie przed nie lada wyzwaniem — zaprojektowaniem takiego opakowania na kosmetyki, które będzie nie tylko chroniło produkt w transporcie, ale także spełniało funkcję marketingową. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będą opakowania na kosmetyki produkowane na zamówienie, które cechuje doskonała wytrzymałość oraz trwałość. Dodatkowym atutem takiego rozwiązania jest możliwość indywidualnego zadrukowania powierzchni pudełka, dzięki czemu staje się on produktem doskonałym nośnikiem informacji zarówno o producencie, jak i samym produkcie.

Jak spakować kosmetyki do wysyłki?

Branża beauty jest bardzo szeroka, a w jej ofercie znajdują się różnego rodzaju kosmetyki — od produktów do makijażu, pielęgnacji skóry i włosów, po perfumy. Szczególnie te ostatnie wymagające uwagi przy pakowaniu do wysyłki, bowiem zawartość produktu znajduje się najczęściej w delikatnej szklanej fiolce, lub buteleczce.

Przygotowując taki produkt do wysyłki, pod uwagę należy wziąć nie tylko jego wielkość, ale także rodzaj, wagę oraz możliwość wystąpienia czynników zewnętrznych, które mogą negatywnie oddziaływać w czasie transportu. Mowa tu przede wszystkim o nieprzewidzianych wstrząsach, uderzeniach, niskich, lub wysokich temperaturach. Dlatego dobrym rozwiązaniem jest wybór kartonu wyprodukowanego konkretnie do tego celu. Można zdecydować się na opakowania na kosmetyki:

  • z kartonu
  • tektury falistej
  • tektury litej.

Każde z nich cechuje wysokiej jakości materiał gwarantujący skuteczną ochronę przed różnego rodzaju niespodziewanymi sytuacjami. Dodatkowo zawartość opakowania można zabezpieczyć specjalnym wypełniaczem, np. w postaci folii bąbelkowej, czy poduszek powietrznych.

Design opakowań na kosmetyki — na co zwrócić uwagę?

Dobrze zaprojektowane i wykonane pod względem estetycznym opakowanie na kosmetyki będzie miało duży wpływ na to, jak produkt będzie postrzegany przez klienta. Dlaczego? Bowiem to opakowanie widzimy jako pierwsze tuż po otwarciu przesyłki. Dlatego sposób wykończenia takiego pudełka powinien być dobrze przemyślany — ma przykuwać wzrok, jednak nie przytłaczać nadmiarem grafik, czy źle dobraną kolorystyką.

Wybierając opakowania na kosmetyki dla branży e-commerce, warto postawić na kartony z ładnie wyeksponowanym logo firmy, składem produktu oraz ciekawą, lecz nie przesadzoną grafiką. Kolejną propozycją, są pudełka personalizowane. Ten rodzaj opakowań kartonowych idealnie sprawdza się podczas zakupu kosmetyków na prezent, gdzie klient może samodzielnie zaprojektować grafikę lub stworzyć personalizowaną dedykację.

Karton dla Ciebie — producent opakowań na kosmetyki

Jeśli szukasz sprawdzonego producenta opakowań kartonowych, to właśnie go znalazłeś. W Karton dla Ciebie zajmujemy się tworzeniem opakowań kartonowych, które wyróżniają się wysoką jakością wykonania oraz niebanalnym designem. Jesteśmy firmą z ogromnym doświadczeniem i potencjałem, dlatego nie boimy się realizacji nawet najbardziej złożonych projektów. Serdecznie zapraszamy do podjęcia z nami współpracy!