Opakowania do sprzedaży omnichannel – jak je wybrać?

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > Opakowania do sprzedaży omnichannel – jak je wybrać?
Opakowania Do Sprzedaży Omnichannel – Jak Je Wybrać? zdjęcie nr 1

Opakowania do sprzedaży omnichannel – jak je wybrać?

Sprzedaż wielokanałowa została okrzyknięta bezwarunkową przyszłością rynku e-commerce. Nie jest to zaskakujący wniosek! W końcu dzięki połączeniu wszystkich możliwości, jakie daje sieć sklepów tradycyjnych, sklep internetowy i call center oraz ujednoliceniu całej strategii, na pewno odkryjemy większy potencjał sprzedażowy. Klienci kochają wygodę i oszczędność czasu. Jeśli i Ty zastanawiasz się nad wprowadzeniem strategii omnichannel i chcesz dowiedzieć się, jak przygotować się do sprzedaży wielokanałowej, to ten artykuł jest dla Ciebie – zapraszamy!

Omnichannel – co to jest?

Omnichannel marketing to zdobywająca coraz większe uznanie koncepcja sprzedaży wielokanałowej, której trzon opiera na ścisłym połączeniu:

  • kanałów komunikacji z klientem,
  • wszystkich możliwych miejsc dystrybucji towaru,
  • ujednoliconej strategii marketingowej.

Omnichannel mocno zaznacza, że aby pozyskiwać lojalnych klientów, konieczne jest myślenie o wszystkich kanałach komunikacyjnych i kanałach sprzedaży jako o spójnej sieci. Co więcej, sprzedaż wielokanałowa zakłada, że prowadzone kampanie marketingowe również muszą być ze sobą ściśle powiązane. Wszystko to pozwoli nam na zwiększanie świadomości marki i skuteczną sprzedaż na wysokim poziomie.

Omnichannel – najważniejsze zalety i założenia

Dlaczego założenia omnichannel są słuszne? W dobie dzisiejszych możliwości technologicznych i ogromnej konkurencji na rynku klient wie, że ma ogromne możliwości wyboru. Często znajdując w Twoim sklepie internetowym produkt, który go interesuje, następnie próbuje znaleźć ten sam towar, ale:

  • w niższej cenie,
  • z możliwością tańszej wysyłki,
  • z odbiorem osobistym itp.

Klienci zostali przyzwyczajeni do wygody i dużych możliwości wyboru – stosując poprawnie założenia sprzedaży wielokanałowej jesteś w stanie zapewnić im to wszystko!

Dzisiejszy klient oczekuje, że cały proces zakupowy będzie dostosowany do jego wymagań i oczekiwań. Bo wolność robienia zakupów w dowolny sposób to coś, czego oczekują Twoi odbiorcy.

Jakie wyzwania narzucają na Ciebie odbiorcy? Jeśli klient zamawia towar z dostawą do domu, oczywiście chciałby mieć możliwość wyboru formy wysyłki – płatność kartą przy odbiorze, płatność blikiem, płatność przelew itp. Co więcej, taki odbiorca oczekuje, że przesyłka dotrze do niego bez żadnych uszkodzeń i w bardzo szybkim tempie.

Z kolei odbiorca, który ma w planach odebrać towar osobiście chciałby zostać obsłużony szybko, sprawnie i na najwyższym poziomie. Pamiętaj – to, że ktoś decyduje się na odbiór towarów sklepie nie znaczy, że nie przywiązuje wagi do szczegółów.

Co więc łączy obu tych klientów? Chęć otrzymania pozytywnych doświadczeń pod kątem unboxing experience! A co Tobie, jako sprzedawcy, w tym pomoże? Odpowiednio dobrane opakowania produktowe. Spójne opakowania produktowe – takie, które sprawdzą się zarówno przy sprzedaży wysyłkowej, jak i przy odbiorach osobistych.

Fulfillment i opakowania produktowe do sprzedaży wielokanałowej – jakie wybrać?

Dlaczego coraz więcej firm decyduje się na wysyłanie towarów prosto ze swoich sklepów? Czemu sklepowy fulfillment zyskał na popularności? Cóż, zalet takiego rozwiązania jest wiele. Dzięki temu przedsiębiorcy mogą w pełni wykorzystywać utrzymywaną przez siebie przestrzeń. Dodatkowo wysyłka towarów prosto ze sklepu zapewnia niższe koszty wysyłki, szybszą obsługę zamówień, łatwość w aktualizowaniu stanów magazynowych, a co za tym idzie -mniejszą potrzebę sezonowego czyszczenia magazynów i organizowania (nie zawsze opłacalnych) promocji, by tylko zwolnić przestrzeń.

Sklepowy fulfilment pomaga również w efektywnym gospodarowaniu czasem pracy. W godzinach, gdy ruch w sklepie jest mniejszy, z powodzeniem można zająć się przygotowywaniem towarów do wysyłki – w końcu podręczny magazyn i pudełka do wysyłki mamy na miejscu.

Właśnie – pudełka do wysyłki! To na nich powinniśmy się skupić. Okazuje się bowiem, że opakowania produktowe są bardzo ważną częścią całego Key Visual marki i wspomnianego już unboxing experience. Na szczęście nowoczesna drukarnia opakowań na pewno poradzi sobie z zaprojektowaniem i przygotowaniem pudełek idealnych do Twojego biznesu.

Jakie opakowania produktowe powinieneś wykorzystywać w przypadku sprzedaży omnichannel? Przede wszystkim spójne! Nie napiszemy takie same, bo oczywiście pudełka z logo firmy mogą różnić się rozmiarem czy wielkością, jednak spójny przekaz marketingowy jest tutaj absolutną podstawą.

Spójność projektów opakowań do sprzedaży kanałowej to pierwszy krok, który musisz wykonać, by zapewnić wszystkim klientom doświadczenie zakupowe na satysfakcjonującym ich poziomie.

Odpowiednie pudełka z logo firmy, czyli jakie?

Skoro drukarnia opakowań już znaleziona, czas na kolejne kroki. Projekt opakowań produktowych to bardzo ważna sprawa. Tak, jak wspomnieliśmy pudełka muszą wpisywać się w Key Visual marki. Dlatego druk opakowań produktowych powinien skupiać się na czymś więcej niż logo firmy. Wykorzystaj kolory marki, hasło marki – bądź kreatywny. Pamiętaj, że pierwsze wrażenie jest niesamowicie istotne. Dlatego musisz zadbać o interesujące kartony produktowe zarówno do wysyłki on-line, jak i sprzedaży stacjonarnej.

Rozmiar opakowań produktowych też jest istotny. Pendrive czy długopis zapakowany w kartonik o wymiarach 20 cm x 20 cm ani nie wygląda dobrze, ani nie jest odpowiednio zabezpieczony. Dlatego opakowania produktowe warto zamówić w różnych rozmiarach – tak, aby pasowały do wszystkich towarów, jakie masz w sprzedaży.

Oczywiście towar, który będzie wysyłany do klienta powinieneś także dodatkowo zabezpieczyć, zwłaszcza jeśli jest delikatny. W tym celu możesz użyć folii bąbelkowej lub wełny drzewnej czy papieru, jeśli działasz zgodnie z myślą proekologiczną.

Niemniej, niezależnie od kanału sprzedaży i niezależnie od formy wysyłki musisz pamiętać, że opakowanie omnichannel musi komunikować Twoim odbiorcom, że Twoja marka jest profesjonalna, błyskotliwa, dba o swoich klientów i zawsze liczy się z ich potrzebami – bez względu na to, jaki sposób robienia zakupów wybrali.

Podsumowując, Twoje opakowania produktowe do sprzedaży wielokanałowej muszą być wysokiej jakości, muszą wygodnie się otwierać, wzbudzać ekscytację, opowiadać historię marki, budować przyjemny nastrój wyczekiwania na otwarcie, a dzięki temu stać się ważnym elementem całego Customer Purchasing Experience.