Rodzaje opakowań kartonowych i ich charakterystyka

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > Rodzaje opakowań kartonowych i ich charakterystyka
Rodzaje Opakowań Kartonowych I Ich Charakterystyka zdjęcie nr 1

Rodzaje opakowań kartonowych i ich charakterystyka

Pudełka z okienkiem to jedne z najchętniej wybieranych przez klientów opakowań kartonowych. Ich niewątpliwy fenomen tkwi w minimalistycznej, lecz bardzo efektownej prezentacji danego produktu. Transparentne okienko ma za zadanie zaciekawić odbiorcę i skłonić do zakupu. Ponadto opakowania z okienkiem doskonale sprawdzają się do odpakowywania prezentów, zarówno firmowych, jak i tych wręczanych na przykład znajomym w dniu urodzin.

W dzisiejszym wpisie opowiemy nieco więcej o opakowaniach kartonowych z okienkiem, ich zastosowaniu oraz zaletach. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z tą tematyką.

Pudełka z okienkiem — dlaczego są tak popularne?

Nie ma wątpliwości co do tego, że pudełka z okienkiem cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród klientów indywidualnych, ale także biznesowych. Z jednej strony pełni funkcję ozdobną, z drugiej zaś może być doskonałym nośnikiem reklamy dla danej firmy, usług, czy produktów. Minimalistyczne wycięte i zabezpieczone odpowiednio sztywną folią okienko pozwala w sposób efektowny zaprezentować towar znajdujący się wewnątrz opakowania i ocenić jego jakość. Nie ma zatem potrzeby otwierania kartonu w celu obejrzenia produktu, dzięki czemu ryzyko uszkodzenia opakowania, a niekiedy nawet samego towaru jest zredukowane do minimum.

Opakowania z okienkiem — gdzie się sprawdzają?

Opakowania kartonowe z okienkiem znajdują szerokie zastosowanie w wielu dziedzinach zarówno życia codziennego, jak i w biznesie. Tego typu opakowania może być z powodzeniem wykorzystane do odpakowywania prezentów, czy to indywidualnych, czy firmowych, a także różnego rodzaju produktów przeznaczonych do sprzedaży. Przy jakich produktach możemy zatem wykorzystać pudełka kartonowe z okienkiem?

Alkohole

Alkohole zarówno te widniejące na sklepowych półkach, jak i podarowywane w formie prezentu powinny być odpowiednio opakowane. A w tym zadaniu nic nie sprawdzi się lepiej niż pudełko z okienkiem. Transparentne okienko pozwala w sposób subtelny, ale jednocześnie efektowny wyeksponować ładną butelkę oraz zdradzić rąbka tajemnicy, co kryje się w jej wnętrzu.

Czekoladki, pralinki, ciasta i ciasteczka

Cytując klasyka “je się oczami”, dlatego opakowania z okienkiem będą świetnie spełniały swoją funkcję przy produktach, takich jak słodycze. Tego typu opakowania pozwalają pięknie wyeksponować ekskluzywne wyroby cukiernicze, zachęcając tym samym do ich zakupu.

Kawy i herbaty

Kawy i herbaty, szczególnie pięknie prezentują się w opakowaniach z okienkiem. W ten sposób każdy klient ma możliwość zobaczenia jakości danego produktu, ale także sposobu i grubości jego zmielenia. W kartonowych pudełkach z okienkiem dobrze prezentują się kawy ziarniste oraz herbaty liściaste.

Kosmetyki

Kolejną naszą propozycją produktów, które świetnie prezentują się w pudełku z okienkiem, są kosmetyki. Mowa tu o różnego rodzaju kremach, pudrach, podkładach, ale przede wszystkim ekskluzywnych perfumach. Wyeksponowane w ten sposób z pewnością zyskają większe uznanie w oczach klientów i zachęcą do zakupu.

Opakowania z okienkiem bezpośrednio od producenta

Wybierając pudełka z okienkiem bezpośrednio od producenta opakowań kartonowych mamy możliwość zadrukowania ich powierzchni logiem firmy, chwytliwym hasłem, lub nawiązującą do działalności firmy grafiką. Dzięki temu opakowanie kartonowe z okienkiem stanie się skutecznym nośnikiem reklamowym. Zamawiane u producenta są również doskonale skrojone i solidnie wykonane, dzięki czemu nie musimy przejmować się ich trwałością, czy nawet samą estetyką wykonania. Ponadto możemy sami dobrać odpowiedni rozmiar, kształt, czy sposób wykończenia takiego opakowania.

Karton dla Ciebie to doświadczony producent opakowań kartonowych, w tym modeli z okienkiem, które znajdą zastosowanie w wielu aspektach handlu i nie tylko. Nasze opakowania cechuje doskonała jakość wykonania, estetyka na najwyższym poziomie oraz trwałość, której na próżno szukać u konkurencyjnych firm. Ponadto jesteśmy w stanie zaproponować Ci w pełni elastyczne warunki współpracy, począwszy od tworzenia projektu, poprzez realizację, na dostawie kończąc.