Rodzaje opakowań na alkohol

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > Rodzaje opakowań na alkohol
Opakowania Na Alkohol - Poznaj Dostępne Rodzaje zdjęcie nr 1

Rodzaje opakowań na alkohol

Opakowania na alkohol to sposób na estetyczne i eleganckie podarowanie trunków. Bez względu na to, czy wybierzesz wino, czy też domową nalewkę – dobrze dobrany karton przykuje uwagę, ale też sprawi, że osoba obdarowywana poczuje się wyjątkowo. Jakie opakowania na alkohol są dostępne? Czym się charakteryzują? Rodzaje opakowań na alkohol przedstawiamy poniżej.

Opakowania klasyczne i ozdobne na alkohol

Wybierając opakowania na alkohol, w pierwszej kolejności zwracamy uwagę na ich design, a dopiero później sprawdzamy, czy wybrany model będzie pasował do wybranej butelki. Wśród dostępnych rodzajów opakowań na alkohol znajdują się wersje klasyczne, o prostym designie. Są to najczęściej zwykłe kartoniki na butelki, w jednym kolorze, bez dodatkowych elementów ozdobnych. Większą popularnością cieszą się wersje ozdobne. Są to eleganckie opakowania na alkohol, które zostały wzbogacone o ciekawe elementy dekoracyjne – wycięte laserowo wzory, nadruki z życzeniami czy inne elementy dekoracyjne.

Dobór odpowiedniego opakowania na alkohol powinien być uzależniony od osoby, której będzie wręczany upominek i jej upodobań. Pojedyncze opakowanie na alkohol z elementami ozdobnymi sprawdzi się w przypadku podarowywania trunków bliskim osobom. Jeśli szykujesz prezent dla kontrahentów, wybierz klasyczne opakowanie na alkohol, które możesz dodatkowo wzbogacić o logo i nazwę firmy. To eleganckie, ale też proste rozwiązanie, które z pewnością zostanie docenione przez osobę obdarowywaną.

Opakowania na alkohol z tektury litej, falistej bądź kaszerowanej

Wybierając opakowania na alkohol, można wybierać również materiał, z jakiego został wykonany. Wśród dostępnych wariantów znajdują się opakowania z tektury litej bądź falistej. Te pierwsze wyróżniają się gładką strukturą, minimalistycznym wyglądem, a w efekcie możliwością umieszczenia na opakowaniu dowolnego nadruku. Taka prostota jest przez wielu uznawana za eleganckie rozwiązanie, a przy tym jest ekologiczna.

Nieco inaczej prezentują się opakowania na alkohol z tektury falistej. Są one również eleganckie i ekologiczne. Tektura falista to materiał papierniczy składający się z kilku sklejonych ze sobą warstw papierów płaskich i pofalowanych. Dzięki temu jest możliwość wykonania na niej nadruku i uzyskania spersonalizowanego opakowania na alkohol.

Ostatnim rodzajem opakowań na alkohol są te z tektury kaszerowanej, uszlachetnionej i wzmocnionej. Dzięki temu tego rodzaju pudełka na alkohol są dostępne w wersji z okienkiem lub bez okienka. Okienko może przybrać różny kształt, a w efekcie pozwala w ciekawy sposób wyeksponować zawartość opakowania. Jeśli jednak chcesz, by alkohol był dyskretnie zapakowany, lepszym wyborem będą pełne opakowania na alkohol.

Rodzaje opakowań na alkohol a wielkość

Opakowania na alkohol są dostępne również w różnych wielkościach. Możesz wybrać opakowanie na jedną, dwie, a nawet trzy butelki trunku. Dzięki temu jeden upominek może się składać z różnych alkoholi, co zwiększy jego atrakcyjność. Ciekawą opcją są także duże zamykane kartonowe opakowania na alkohol. Tego rodzaju pudełka można wypełnić dowolnym wypełnieniem w postaci wełny drzewnej czy innego wypełniacza i poza alkoholem umieścić również inne upominki – słodkie prezenty bądź niejadalne gadżety.

Doskonałym uzupełnieniem ozdobnych opakowań na alkohol będą czekoladki, herbaty czy kawy w puszce, ale też domowe konfitury czy soki. Jeśli szukasz sposobu na ciekawe uzupełnienie prezentu dla bliskiej osoby, to dobrym wyborem będą kieliszki, dopasowane do rodzaju trunku jaki podarowujesz. Kieliszki na wino, szampana, szklanki do whisky czy kieliszki na nalewkę z pewnością przydadzą się każdemu. Nie musisz podarowywać całego kompletu – wystarczy, że w pudełku umieścisz dwie sztuki. Dobrym pomysłem jest także wykonanie na nich graweru – taka pamiątka wywoła uśmiech na twarzy każdej osoby.