>Wysyłka alkoholu kurierem – jak prawidłowo zapakować butelkę?

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > >Wysyłka alkoholu kurierem – jak prawidłowo zapakować butelkę?
≫Wysyłka Alkoholu Kurierem - Jak Prawidłowo Zapakować Butelkę? zdjęcie nr 1

>Wysyłka alkoholu kurierem – jak prawidłowo zapakować butelkę?

W dobie e-commerce kwestia prawidłowego pakowania towarów odgrywa niezwykle istotną rolę. Opakowanie z jednej strony zabezpiecza transportowany towar przed uszkodzeniami mechanicznymi mogącymi pojawić się na skutek wstrząsów w transporcie, nagłego przemieszczenia się paczki, upadku z wysokości itp., z drugiej natomiast pełni funkcję marketingową, zachęcając klientów do ponownego skorzystania z usług danego sklepu. Przeczytaj poniższy tekst i przekonaj się jak prawidłowo zapakować alkohol przeznaczony do wysyłki kurierem tak, aby zrobić jak najlepsze wrażenie na klientach sklepu. Przyjemnej lektury!

Jaką roli pełni opakowanie wysyłkowe alkoholu?

Opakowanie wysyłkowe na alkohol pełni dwie niezwykle ważne funkcje:

  • chroni transportowany towar przed uszkodzeniami mogącymi wystąpić w drodze z magazynu do klienta – biorąc pod uwagę, że alkohol najczęściej wysyłany jest w szklanych butelkach, wymagania stawiane kartonom na alkohol są wyjątkowo wyśrubowane. Warto o tym pamiętać, wybierając opakowania do wysyłki alkoholu i zainwestować w przeznaczone do tego celu modele, nie dając się skusić tańszym zamiennikom przeznaczonym do wysyłki lżejszych i mniej delikatnych produktów.
  • buduje obraz przedsiębiorstwa w oczach jego klientów – w branży e-commerce wygląd opakowania kartonowego ma ogromne znaczenie i w niebagatelnym stopniu wpływa na odczucia klientów. Warto o tym pamiętać i pokusić się o zakup opakowań kartonowych na zamówienie z personalizowanym nadrukiem np. logo firmy.

Czym powinien charakteryzować się karton na alkohol?

Opakowanie wysyłkowe na alkohol to jedno z tak zwanych opakowań niestandardowych przeznaczonych do transportu konkretnego rodzaju produktów. Do jego cech charakterystycznych zaliczamy:

  • trwałość – biorąc pod uwagę delikatny charakter zawartości kartonów na alkohol, powinny one charakteryzować się wysoką trwałością i odpornością na zniszczenie. Jedynie solidnie kartony na alkohol wykonane ze sprężystej tektury odpowiednio spełnią swoją funkcję;
  • charakterystyczny kształt – opakowanie na alkohol wyróżnia charakterystyczny, podłużny kształt i rozmiar optymalnie dopasowany do wysyłki butelki z alkoholem;
  • estetyczny wygląd – podobnie jak w przypadku każdego innego towaru, tak również w przypadku alkoholu duże znaczenie ma wygląd opakowania i jego design.

O czym jeszcze należy pamiętać wysyłając alkohol kurierem?

Jeśli zastanawiasz się, jak wysłać alkohol kurierem powinieneś wiedzieć, że oprócz solidnego kartonu przydadzą Ci się następujące elementy:

  • wypełniacz – wolną przestrzeń w kartonie należy uzupełnić dowolnym wypełniaczem do kartonów, np. folią bąbelkową, poduszkami powietrznymi lub chrupkami Skropak;
  • naklejki ostrzegawcze – na powierzchni kartonu z alkoholem warto umieścić informację o delikatnej zawartości np. “ostrożnie szkło” lub “nie rzucać”;
  • separatory – kartonowe przekładki przydają się w sytuacji, gdy zamierzamy wysłać w jednej paczce więcej niż jedną butelkę alkoholu.

Jak zapakować alkohol do wysyłki?

Odpowiednio wyposażony możesz przystąpić do przygotowywania alkoholu do wysyłki. W tym celu należy umieścić butelkę z alkoholem w specjalnym kartonie, ściśle obłożyć ją wypełniaczem tak, aby uniemożliwić jej samoczynne przemieszczanie się i dokładnie zakleić karton taśmą. Następnie należy okleić go naklejkami informującymi kuriera o delikatnej zawartości paczki i nadać w dowolnym punkcie.

Wysyłka alkoholu w transporcie paletowym?

Nieco inaczej prezentuje się wysyłka alkoholu w transporcie paletowym. Wówczas najlepiej wyposażyć się w specjalne narożniki kartonowe, które zabezpieczą przesyłkę przed wgnieceniami oraz specjalne przekładki kartonowe z tektury falistej, które oddzielają poszczególne warstwy towarów na paletach. W przypadku opakowań zbiorczych tym bardziej należy zadbać o ich bezpieczeństwo, by uniknąć nieprzyjemnych sytuacji będących skutkiem zaniedbań.