Ekologiczne pudełka na prezenty — dlaczego warto?

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > Ekologiczne pudełka na prezenty — dlaczego warto?
Ekologiczne Pudełka Na Prezenty — Dlaczego Warto? zdjęcie nr 1

Ekologiczne pudełka na prezenty — dlaczego warto?

W dobie powszechnego dbania o środowisko ekologiczne opakowania prezentowe stają się coraz popularniejszą i chętniej wybieraną alternatywą dla tradycyjnych opakowań z tworzyw sztucznych. Są one produkowane z naturalnych, odnawialnych surowców, takich jak celuloza pochodząca z drzew, dzięki czemu taka produkcja jest bardziej przyjazna dla środowiska, a zatem również dla nas. W tym artykule odpowiemy na najczęściej zadawane pytanie: dlaczego warto wybierać ekologiczne pudełka prezentowe oraz czy ich produkcja wpisuje się w aktualnie panujące trendy eko. Serdecznie zapraszamy!

Z czego produkowane są ekologiczne opakowania prezentowe?

Czy kartonowe opakowania prezentowe można uznać za ekologiczne? Oczywiście i to już na etapie ich produkcji. Dlaczego? Ponieważ produkowane są z naturalnych, odnawialnych surowców, takich jak celuloza pochodząca z drzew. W zależności od producenta mogą być one wytwarzane z papieru makulaturowego (powstałego z recyklingu zużytych papierów), papieru pochodzącego z lasów zarządzanych zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju, a nawet z resztek poprodukcyjnych. Co więcej, sama technologia wykorzystywana przy produkcji opakowań prezentowych jest bezpieczna dla otoczenia i może odbywać się na skalę masową. Warto również wspomnieć o samej metodzie nadruku, do której wykorzystywane są w pełni ekologiczne farby wodne.

Ekologia w naszym życiu — dlaczego warto wybierać ekologiczne opakowania prezentowe?

Powodów, dla których warto stawiać na ekologiczne opakowania prezentowe, jest co najmniej kilka. Poniżej przedstawimy — według nas — te najbardziej oczywiste, które powinny skłonić kolejne osoby do odstawienia plastiku, na rzecz właśnie opakowań ekologicznych. Pudełka kartonowe warto wybrać, ponieważ są:

 • Przyjazne dla środowiska
  Ekologiczne opakowania kartonowe są bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne opakowania z tworzyw sztucznych. Są one biodegradowalne i mogą być poddawane recyklingowi, co oznacza, że ich produkcja i utylizacja ma mniejszy wpływ na środowisko naturalne.
 • Bezpieczne dla zdrowia
  Opakowania kartonowe są bezpieczniejsze dla zdrowia niż opakowania z tworzyw sztucznych. Nie zawierają szkodliwych substancji chemicznych, takich jak BPA (bisfenol A), które mogą być uwalniane z plastiku, szczególnie jeśli na prezent wręczany jakieś produkty do spożycia.
 • Wygodne w użytkowaniu
  Ekologiczne opakowania kartonowe są wygodne w użytkowaniu i łatwe do przechowywania. Są lekkie, co ułatwia ich transport, a także łatwe do złożenia i przechowywania w przypadku, gdy osobie obdarowanej nie są potrzebne do użytku.
 • Estetyczne
  Opakowaniom prezentowym z pewnością nie można również odmówić ciekawej estetyki. Ale co najważniejsze, takie opakowania, mogą być w pełni dostosowane do osoby obdarowywanej. Mogą być one drukowane w różnych kolorach i wzorach, co pozwala na stworzenie indywidualnego, spersonalizowanego wyglądu takiego opakowania.

Ekologiczne opakowania prezentowe — podsumowanie

Niezmiennie cieszy nas fakt, że trudne w utylizacji, długo rozkładające się opakowania z tworzywa sztucznego coraz częściej zastępowane są ekologicznymi opakowaniami kartonowymi. Takie działanie, nawet w przypadku wyboru pojedynczego opakowania na prezent w sposób znaczący przyczynia się nie tylko do poprawy kondycji naszego środowiska, co z pewnością będzie ważne w kontekście przyszłych żyjących pokoleń, ale co równie ważne wspiera nasz rodzimy rynek opakowań kartonowych. Serdecznie zachęcamy do wyboru ekologicznych, solidnie wykonanych i ciekawych pod względem designu pudełek z oferty polskiego producenta opakowań kartonowych, w tym ekologicznych opakowań na prezent od firmy Karton Dla Ciebie.