Na co zwrócić uwagę wybierając opakowanie na alkohol?

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > Na co zwrócić uwagę wybierając opakowanie na alkohol?
Na Co Zwrócić Uwagę Wybierając Opakowanie Na Alkohol? zdjęcie nr 1

Na co zwrócić uwagę wybierając opakowanie na alkohol?

Opakowania na alkohol cieszą się rosnącą popularnością na rynku opakowań prezentowych. Dzięki nim alkohole ofiarowane w roli upominków zyskują sporo elegancji, szyku i dobrego smaku. W odróżnieniu od zwykłych torebek prezentowych pudełka na alkohol prezentują się niebanalnie i szykownie. Nic więc dziwnego, że cieszą się one tak dużym zainteresowaniem wśród ludzi ceniących dobry styl i oryginalność. Jeśli szukasz porządnego i atrakcyjnego wizualnie opakowania na alkohol, jednak nie wiesz na co zwrócić uwagę w trakcie zakupów koniecznie przeczytaj poniższy tekst. Znajdziesz w nim kilka wskazówek jak wybrać najlepsze pudełko na wino, whisky lub inny alkohol. Mamy nadzieję, że lektura tekstu ułatwi Ci podjęcie decyzji!

1. Rozmiar

Podstawowym kryterium, na które warto zwrócić uwagę wybierając pudełko na alkohol jest jego rozmiar. W sprzedaży znajdziemy opakowania na jedną butelkę wina lub innego trunku, a także większe kartoniki lub skrzyneczki na kilka butelek. Z reguły producent opakowań zamieszcza na nich informacje dotyczące przeznaczenia, których warto przestrzegać. Wszak upchnięcie kilku butelek w pudełku na jedno wino nie będzie wyglądać estetycznie, podobnie jak i pojedyncza butelka w przepastnym kartonie.

2. Materiał

Kolejnym aspektem, który warto mieć na uwadze wybierając opakowanie na alkohol jest materiał, z którego zostało ono wykonane. Powszechnie w sprzedaży można spotkać opakowania kartonowe i drewniane, a także takie wykonane ze sklejki, papieru, a nawet metalu. Niestety nie ma jasnej informacji na temat tego, które z nich jest najlepsze. Wszystko zależy od precyzji wykonania, jakości wykorzystanych materiałów i designu. Dlatego też zanim wybierzesz pudełko na wino upewnij się, że ma mocne dno i brzegi i nie rozleci się przy pierwszym użyciu.

3. Wygląd

Jeśli chodzi o wybór pudełka na alkohol, wygląd jest jedną z najważniejszych kwestii. Jego główną rolą jest przecież zdobienie i zachwycenie obdarowywanej osoby atrakcyjnym wyglądem. Nie ma więc sensu inwestować w brzydnie opakowania, a także takie, które posiadają widoczne wady i niedociągnięcia. Na rynku znajdziemy szeroki wybór opakowań na wino, whisky i inne alkohole różniących się designem i stylem. Dużą popularnością cieszą się np. modele ozdobione tematycznie, np. z najlepszymi życzeniami świątecznymi, urodzinowymi, itp.

4. Wypełnienie

Alkohole sprzedawane są w szklanych butelkach, w związku z czym istnieje prawdopodobieństwo, że mogą ulec zniszczeniu. Jeśli chcesz zmniejszyć to ryzyko do minimum zawsze możesz wypełnić opakowanie na alkohol specjalnym wypełniaczem. Wełna drewna, wiórki z kolorowego papieru lub wielobarwne kulki styropianowe nie tylko skutecznie zabezpieczą Twój prezent, lecz także dodatkowo uatrakcyjnią upominek.

5. Personalizacja

Interesującym sposobem na okazanie zaangażowania i sympatii obdarowywanej osobie jest sprezentowanie jej alkoholu w gustownym, spersonalizowanym opakowaniu. Korzystając z usług drukarni opakowań w prosty sposób możesz zaprojektować niepowtarzalne pudełko na prezent ozdobione ciekawym napisem, życzeniami, rymowanką lub wybraną grafiką. Z reguły drukarnie posiadają w swojej ofercie odpowiednie schematy i wzory, jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, abyś stworzył projekt w oparciu o swój własny pomysł. Wszystko zależy od Twoich indywidualnych preferencji i kreatywności!

6. Producent

Kupując pudełko na wino, whisky lub inny trunek online warto sprawdzić kto je wykonał. Na stronach sklepów internetowych bez trudu można znaleźć opinie o producentach opakowań i oferowanych przez nich produktach. Korzystając z usług producentów ocenianych korzystanie zwiększamy prawdopodobieństwo otrzymania zamówienia pozbawionego wad. Co więcej, warto również pamiętać o prawach konsumenta i możliwości zwrotu artykułów niezgodnych z opisem. Każdy wadliwy towar podlega reklamacji.