Zastosowanie kartonów fasonowych

kartondlaciebie.pl > Drukarnia  > Zastosowanie kartonów fasonowych
Zastosowanie Kartonów Fasonowych zdjęcie nr 1

Zastosowanie kartonów fasonowych

Kartony fasonowe nie wszystkim są znane pod tą nazwą. Większość osób nazywa je po prostu kartonami lub pudłami. Czym więc są kartony fasonowe? Są to opakowania wytworzone z tektury falistej, które są bardzo łatwe w otwieraniu i zamykaniu. Kartony fasonowe są bezpieczne po zamknięciu, przez co doskonale sprawdzą się podczas przeprowadzek, lub jako ośrodek do przechowywania naszych przedmiotów. W tym wpisie postaramy się przybliżyć państwu zastosowania pudeł fasonowych.

Czym są kartony fasonowe?

Kartony fasonowe to uniwersalne opakowania wytworzone zazwyczaj z jednego wykroju. Pudła fasonowe są wykonane z wielowarstwowej tektury falistej, przez co są bardzo wytrzymałe. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju opakowań jest ich ekonomiczność i ekologiczność. Kartony są bardzo tanie w zakupie, a wysoka zawartość makulatury w tekturze zapewnia biodegradowalność. Pudła fasonowe są doskonałym wyborem ze względu na ich wielorazowość.

Pudła fasonowe w biznesie

Każdy producent kartonów ma w swojej ofercie pudła fasonowe. Większość sprzedawców produkuje opakowania kartonowe na zamówienie, przez co jest możliwa pełna personalizacja. Karton oznaczony określonymi znakami marketingowymi to także promocja firmy, która je zakupi. Wiele znanych i cenionych firm wybiera opakowania fasonowe ze względu na możliwości marketingowe a także pozytywny PR, oparty na odpowiedzialnym, ekologicznym podejściu do transportu.

Ozdobne kartony do przechowywania

Na świecie pojawia się nowy trend, polegający na segregacji swoich przedmiotów w domu, poprzez układanie ich w ozdobnych kartonach. Kartony następnie układane są na półkach w dużych szafach. Takie rozwiązanie pozwala na uszeregowanie według swojego klucza przedmiotów, takich jak buty czy ubrania. Dzięki takiemu rozwiązaniu można łatwo i szybko znajdować poszukiwane przedmioty, ponieważ na każdym kartonie można napisać jaka jest jego zawartość.

Tacki z tektury falistej

Zastosowanie tektury jest praktycznie nieograniczone, dlatego wiele firm cukierniczych inwestuje w specjalne tacki do swoich wyrobów. Ułatwiają one transport wyrobów do sklepów a także zabezpieczają żywność przed zmianą kształtu. Tacki tekturowe są często spotykane w barach szybkiej obsługi i foodtruckach, gdzie żywność wydawana jest na wynos.

Kartony do wina

Kartony fasonowe nadają się do transportu butelek, na przykład wina. Transport butelek szklanych zawsze stanowi problem dla producentów, ponieważ stosunkowo łatwo jest uszkodzić butelkę, co może zniszczyć zawartość tejże. Dlatego wiele firm wybiera kartony fasonowe na urządzenia transportowe. Karton z tektury falistej do wina i innego alkoholu jest bardzo wytrzymały i z łatwością uniesie ciężar butelek. Wiele opakowań fasonowych ma także możliwość zakupu dedykowanych przegródek i kratownic, które oddzielą butelki od siebie obniżając ryzyko stłuczenia, a także zwiększą komfort transportu redukując ilość generowanego dźwięku. Kartony do szkła zazwyczaj mają na sobie odpowiednie nadruki sugerujące że zawartość kartonu jest bardzo wrażliwa.

Kartony do dokumentów

Każdy kto prowadzi firmę wie, jak dużo dokumentów potrafi się w ciągu roku uzbierać. Dlatego warto zainwestować w kartony fasonowe do przechowywania dokumentów. Kartony takie są w różnych wymiarach, jednak my chcielibyśmy zaoferować kartony do przechowywania wypełnionych segregatorów. Takie opakowania są w stanie pomieścić kilka segregatorów, które umieszczone są zawsze brzegiem do góry, co pozwala na łatwe znalezienie odpowiednich dokumentów. Dla mniejszych biur, doskonałe będą mniejsze pudła, w których przechowuje się dokumentację służbową. Pudła z tektury falistej są w stanie znieść duże obciążenia i nie rozerwą się ani nie zniszczą.

Inne zastosowanie pudeł fasonowych

Pudełka fasonowe nadają się doskonale do bycia podręcznym organizerem. W kartoniku można przechowywać wszystkie przybory biurowe. Z większych pudeł, można zrobić z dziećmi jakąś zabawkę, przekształcić pudło w zamek albo w pojazd. Dzieci będą się wtedy wyśmienicie bawić. Karton dla Ciebie proponuje także, by z większych pudeł zrobić domek dla lalek. Tektura ma wiele zastosowań, dlatego polecamy wyroby tekturowe każdemu!